تمرینات ورزشی ویژه کمردرد حاد

کمردرد بیماری است که بیشتر افراد اعم از ورزشکاران و غیر ورزشکاران در زندگی خود به آن مبتلا می گردند. در هر سنی درصدی از مردم از این عارضه رنج می برند ولی حداکثر میزان شیوع این بیماری در سنین 45 تا 60 سالگی اتفاق می افتد. با توجه به پیچیدگی های آناتومیکی، علل زیادی را برای کمردرد می توان برشمرد، از جمله؛ کشیدگی های عضلانی، فتق دیسک، آرتروز مهره ها، تنگی مجرای نخاعی و غیره. در هر صورت علل کمر هرچه که باشد، برای درمان کمردردهای حاد، استراحت مطلق مفید نیست و اغلب موجب تشدید علائم و تأخیر در بهبودی می شود. داشتن یک برنامه تمرینی ساده، اغلب موجب بهبودی شده و ممکن است مدت زمان بهبودی را کاهش دهد.

انجام برنامه های تمرینی

در ابتدا تمرینات ورزشی باید بر روی حرکات کششی و راه رفتن متمرکز گردد که در ادامه برنامه بازتوانی روی انعطاف پذیری کلی و برنامه های ثبات مرکزی بدن متمرکز می گردد.

قبل از اجرای این تمرینات، با استفاده از یک حوله گرم و مرطوب کمر را به مدت 10 دقیقه گرم کنید. اگر شما دارای گرفتگی و اسپاسم های شدیدی هستید، می توانید قبل از انجام این حرکات کششی، برای تسکین این اسپاسم ها از یخ استفاده نمایید.

کشیدن زانو به سمت سینه با یک پا

در حالیکه به پشت دراز کشیده اید یک پا را به سمت سینه بکشید، در این حالت پای دیگر باید صاف باشد. سپس به مدت 20 ثانیه نگه دارید. این حرکت را 5 بار تکرار کنید.

کشیدن زانو به سمت سینه با دو پا

در حالیکه به پشت دراز کشیده اید هر دو پا را به سمت سینه بکشید و به مدت 20 ثانیه نگه دارید. این حرکت را 5 بار تکرار کنید.

کشش گربه

در حالت چهار دست و پا، با آوردن سر به سمت پایین و سفت کردن عضلات شکم و کفل، پشت و کمر خود را به شکل قوس درآورید. به مدت 20 ثانیه نگه دارید و این حرکت را 5 بار تکرار کنید.

باز شدن کمر با فشار به سمت بالا

در وضعیت شنای سوئدی به شکم دراز بکشید. درحالیکه ران ها را روی زمین نگه داشته اید، بدن خود را به آرامی بالا بکشید. در حین انجام این حرکت مفصل های خود را شل نگه دارید. به مدت 20 ثانیه نگه دارید و این حرکت را 5 بار تکرار کنید.

تمرینات ورزشی ثبات مرکزی بدن
تمرینات ورزشی برای آرنج تنیس بازان و آرنج گلف بازا...

Related Posts

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
جمعه, 08 بهمن 1400
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

صفحه اول . درباره ما . ارتباط با ما . تبلیغات

© 1394 -  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای “بهینه سازان وب ایران” محفوظ است .

طراحی سایت : ترانگل