حفظ سلامتی و تندرستی با آمادگی جسمانی

سلامتی و تندرستی بستگی به خصوصیات شخصی هر فرد دارد. مقایسه افراد با یکدیگر بر اساس یک ویژگی فردی خاص ممکن است باعث ایجاد احساس بی کفایتی فرد شده و تصویر کلی فرد را نسبت به سلامتی و تندرستی کاهش دهد. هر یک از ما محدودیت ها و توانایی های مختص به خود را داریم. تکیه بر روی توانایی ها و یادگیری، روشهایی برای ترمیم ضعف های وابسته به اجزاء اصلی کسب سلامتی و تندرستی مطلوب هستند.

کسب تندرستی در صورت وجود بیماری یا یک ضعف بدنی در فرد امکان پذیر است. همه افراد می توانند از تندرستی خود سود ببرند. کسب تندرستی و یک روش زندگی خوب بدون در نظر گرفتن موارد بیماری برای هر فرد امکان پذیر است. مدارک جمع آوری شده حکایت از آن دارد که افراد با یک تصور مثبت نسبت به افراد با تصور منفی بهتر می توانند در مقابل پیشرفت بیماری و مرض مقاومت کنند. فکر کردن در جهت مثبت همیشه نتایج بسیار خوبی در درمان های پزشکی گوناگون و همچنین نتایج بهتری در عمل های جراحی داشته است.

از آنجائیکه خود ادراکی برای تندرستی مهم می باشد. تصورات مثبت از خویشتن خصوصاً برای تندرستی افراد دارای بیماری، مرض و معلولیت بسیار مهم است. مفاهیم تندرستی و سلامتی مطلوب باید با توجه به وراثت، ناتوانی های فردی و بیماری هر فرد در نظر گرفته شود. 

متاسفانه برخی افراد و گروه ها سعی دارند تا از تندرستی بعنوان یک ابزار سود آور استفاده ابزاری کرده و با تبلیغات واهی و ارائه محصولات بی ارزش و فروش آن به افراد گوناگون سود ببرند. از آنجائیکه رفاه یک احساس خیالی است و به سختی می توان آنرا با مدرک ثابت کرد برای افراد متقلب ادعا در مورد تولیدات و خدمتشان در جهت بهبود تندرستی آسان است. سلامتی نیز یک اصطلاح کلی است که بطور مشابهی مورد سوء استفاده قرار گرفته است. سلامتی مطلوب شامل جنبه های زیادی است. بنابراین اصطلاح کل نگر مناسب است. در حقیقت کلمه سلامتی واژه ای کلی است که متاسفانه بسیاری از افراد متقلب تولیدات مشکوک مرتبط با حوزه سلامتی خود را به اسم همین سلامتی کلی ارائه می دهند. هنگام استفاده از تولیدات و خدماتی که مدعی ایجاد تندرستی و سلامتی هستندباید  با احتیاط برخورد کرد و بایستی از مشروعیت و مجاز بودن آنها مطمئن شد.

حقایقی در مورد آمادگی جسمانی
پیشگیری و درمان چاقی با فعالیت ورزشی

Related Posts

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 03 آبان 1400
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

صفحه اول . درباره ما . ارتباط با ما . تبلیغات

© 1394 -  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای “بهینه سازان وب ایران” محفوظ است .

طراحی سایت : ترانگل