از کجا ورزش را شروع کنیم؟

هر کسی باید از جایی شروع کند، درست است؟ اگر اولین بار است که ورزش کردن را جدی گرفته‌اید، شاید سردرگم شوید که از کجا باید شروع کرد.
اغلب برنامه‌های ورزشی که پیدا خواهید کرد، برای افرادی تدوین شده که تجربه‌ی خوبی در تمرینات ورزشی دارند، و یا اینکه خوش اندامند. چنین برنامه‌هایی برای تازه کارها واقعا سخت است، حتی احتمالش هست که آسیب‌هایی جدی ببینند.حتی تمرینات ساده‌ی بدنسازی هم اگر به اشتباه اجرا شوند می‌تواند خطرناک باشد. بنابراین اگر گیج شده‌اید که از کجا شروع کنید مطلب از کجا ورزش کردن را شروع کنیم؟ را مطالعه کنید

فواید ورزش کردن

اکثر افراد برای تناسب اندام ورزش می کنند، اما غیر از کاهش وزن و تناسب اندام فواید دیگری نیز دارد که عبارت است از:
• کاهش استرس
• افزایش شادی
• لذت بردن از فضای آزاد
• افزایش اعتماد به نفس
• کاهش اضطراب
• افزایش قدرت مغز و حافظه
• افزایش مسئولیت پذیری
• افزایش آرامش و انرژی
• افزایش خلاقیت
• کاهش خطر بیماری قلبی

چگونه ورزش کردن را شروع کنیم؟

برای خود تعهدی 30 روزه ایجاد کنید که هر روز از هفته در این دوره به باشگاه، پارک و... بروید یا حداقل تا محل کار خود پیاده بروید. که با این کار یک عادت خوب در خود ایجاد کرده اید.
یک مربی ورزش داشته باشید تا برای شما برنامه ریزی کند چه تمریناتی را انجام دهید. زیرا مربی ورزشی دانش بیشتری نسبت به شما درباره ورزش دارد و بدن و توانایی شما را بررسی می کند و متناسب با آن ورزش هایی را پیشنهاد می دهد.
یک تقویم داشته باشید و روزهایی که باشگاه می روید یا به تعهد خود پایین بودید را ضربدر بزنید و به خود جایزه بدهید.
حتی اگر زمان شما خیلی پر بود حداقل 20 دقیقه زمان بگذارید و یک پیاده روی آرام داشته باشید زیرا کم ورزش کردن بهتر از هرگز ورزش نکردن است.
نحوه درست هر حرکت ورزشی را به طور اصولی از مربی خود یاد بگیرید. تحرک داشتن خوب است اما برای انجام دادن حرکات ورزشی باید زیر نظر یک مربی ورزشی باشید تا با انجام حرکات به بدن خود آسیب نرسانید.
هدف خود را از ورزش کردن مشخص کنید و ببیند برای چه ورزش کردن را می خواهید شروع کنید.
دوچرخه سواری هم برای ورزش کردن گزینه خوبی است. می توانید برای این کار زمانی را در زندگی روز مره خود در نظر بگیرید. یا در اواخر هفته با خانواده خود به دوچرخه سواری بروید.
سعی کنید در طول روز کارهای خود را سریع تر انجام دهید تا شب زودتر بخوابید. زمانی که شما 8 ساعت خواب کافی را داشته باشید صبح زودتر از خواب بلند می شوید و زمان برای ورزش کردن در صبح زود که بهترین زمان است دارید.

انگیزه های چگونگی شروع کردن ورزش

برای این منظور باید تقویت انگیزه داشته باشد و یکسری کارهایی انجام دهید به نوعی تحرک شما را زیاد کند.
با دوستان خود یا به صورت گروهی ورزش کنید زیرا این طوری بیشتر از ورزش لذت می برید و به خاطر ملاقات دوستان تان هم شده به باشگاه می روید یا قرار خود را کنسل نمی کنید.
شنا همان طور که گفتیم ورزش فواید زیادی دارد و باید در زندگی روزمره خود اولویت و زمانی قرار دهید تا به یک عادت خوب تبدیل شود. و همچنین شروع ورزش نیازی نیست حتما با ورزش های سخت شروع کنید بلکه با مطالعه مقاله های ورزشی را در سایت هامی توانید با روش های انگیزه ای شروع کردن ورزش آشنا شوید.

1- پیاده روی/دویدن

هر کسی می‌تواند به آرامی، پیاده روی یا دویدن را آغاز کند و مسیر موفقیت را پیش بگیرد. اینها تمرینات سبکی هستند. مهم نیست چقدر اضافه وزن داشته باشید، چرا که می‌توانید با شدت کم این تمرینات را انجام دهید.
اگر به آرامی این تمرینات را شروع کردید، خواهید دید که ۱۰۰ درصد در امنیت قرار دارید. شاید چند هفته‌ای کمی پاها و کمرتان درد بگیرد، اما با ادامه‌ی مسیر، این ناخوشی‌ها از شما دور خواهد شد.

2- شنا

شنا کردن یک تمرین کاردیوی فوق العادست، اما نیازی نیست نگران آسیب‌ها باشید، چرا که این ورزش، ورزشی سبک است و آسیب‌های خیلی کمی دارد. می‌توانید در همان سطحی که هستید این ورزش را آغاز کنید، و با نهایت توانتان شنا کنید. همچنین باید شنایی را انتخاب کنید که در آن خوبید.
شنا کل بدنتان را بکار می‌گیرد و ورزشی فوق العاده برای به کار کشیدن بدن شماست.

3- تمرینات قدرتی

برای هر مرد و زنی که می‌خواهد خوش اندام شود، صرفنظر از اینکه چقدر تازه کار است، تمرین با وزنه یک ورزش پیشنهادی است. حتی اگر تا بحال پایتان را در باشگاه‌ها نگذاشته باشید، اگر بخواهید یاد بگیرید همه چیز حل است.
برای یکی دو ماه اول بهتر است که با یک مربی تمرین کنید، تا برایتان یک برنامه‌ی تمرینی تدوین کرده و فرم صحیح حرکات را به شما بیاموزد. همچنین می‌توانید در اینترنت و ویدئوهای ورزشی هم که دقیقا به شما یاد خواهند داد چطور ورزش کنید، اطلاعات زیادی بیابید.

4- هنرهای رزمی

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد هنرهای رزمی وجود دارد، این است که هر کسی می‌تواند آن‌ها را انجام دهد. در این ورزش‌ها، کارتان را با کمربند سفید آغاز و به کمربند مشکی ختم می‌کنید. مربی شما سطح شما را تشخیص داده و در همان سطح با شما تمرین می‌کند. بزودی که این تمرین را آغاز کنید، خواهید فهمید که سرعت پیشرفت شما دست خودتان است.

ﺧﺼﻮﺻﯿﺎت ﮐﻔﺶ ورزﺷﯽ ﻣﻨﺎﺳﺐ
اسید اسکوربیک (ویتامین C)

Related Posts

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
دوشنبه, 03 آبان 1400
اگر شما می خواهید که ثبت نام کنید فیلد نام و نام کاربری را پر کنید.

صفحه اول . درباره ما . ارتباط با ما . تبلیغات

© 1394 -  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای “بهینه سازان وب ایران” محفوظ است .

طراحی سایت : ترانگل