کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی از دانشگاه تهران جنوب کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی از دانشگاه پیام نور آمل

فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی (FISU)

فدراسیون ورزشهای بین المللی دانشگاهی مسئول سازماندهی و اداره مسابقات جهانی دانشجویان ورزشکار 17 تا 28 ساله است. در سال 1394 همزمان با هیئت اداره کننده جهان سازمانهای ورزشهای دانشگاهی ملی تأسیس یافت و اخیراً دارای 167 عضو تابعه (فدراسیونهای ملی) از 5 قاره است. بین سالهای 1949 و 2011 عضو تابعه بروکسل (بلژیک) بود، از سال 2011 وابسته به لوزان (سوئیس) بوده است. تنها فدراسیون بین‌المللی با بیش از 50 ورزش در برنامه مسابقاتش بوده و رویدادهای آن هر 2 سال بوده است. آنها اخیراً شامل دو رقابت یونیورسیاد (تابستانی و زمستانی) و 32 مسابقه جهانی دانشگاهی می‌باشد. ضمناً FISU به‌طور دائم دنیای دانشگاهی را با ورزش‌ها ارتباط می‌دهد که از طریق میزانی تعداد زیادی از رویدادهای آموزشی از جمله کنفرانس‌ها، سمینارها و جلسات صورت می‌گیرد. این رویدادها کمک زیادی به ارتقای ورزش به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی سیستم آموزشی می‌کنند.
به خواندن ادامه دادن
برچسب ها:
3182 Hits
0 نظرات

تأثیر رنگ‌ها بر کیفیت تمرینات ورزشی

​اغلب مواقع انسان‌ها به محیط اطرافشان کم توجه هستند. سال‌هاست که در کشورهای پیشرفته به تأثیر رنگ‌ها بر روحیات و میزان انرژی محیط و همان طور بر کیفیت زندگی پی برده‌اند و در این زمینه پژوهش‌ها و تحقیقات زیادی انجام شده است البته پیشرفت‌های گسترده‌ای نیز در این زمینه صورت گرفته است...
این علم ریشه چندین هزار ساله دارد. بر اساس کاوش باستان شناسان و تحقیقات انجام شده در این زمینه پی به فلسفه استفاده از رنگ‌های خاص در مواقع خاص توسط قبایل بومی امریکا و امریکای لاتین برده‌اند. به طور مثال آن‌ها در زمان وقوع جنگ در بین قبایل به استفاده از رنگ سرخ به دست آمده از نوعی خاک رس که در آن مناطق یافت می‌شد، استفاده می‌کردند و با این کار باعث ایجاد ترس و رعب در وجود حریف می‌کردند.
به خواندن ادامه دادن
برچسب ها:
2784 Hits
0 نظرات

ساعت ضربان سنج و کاربرد آن

​این وسیله ضربان قلب انسان را اندازه گیری می کند. ساعت نمایشگر ضربان قلب را می توانید مانند یک ساعت معمولی به مچ خود ببندید. با استفاده از تنظیمات مختلف می توانید برنامه تمرینی مخصوص خود را دنبال کرده و ضربان قلب خود را کنترل نمایید. کنترل ضربان قلب در حین تمرینات ورزشی به این جهت حائز اهمیت است که از یک طرف فشار زیاد به قلب وارد نشود و از طرف دیگر بهترین نتیجه از تمرینات حاصل گردد.
با بالا رفتن سن میزان حداکثر ضربان قلب کاهش می یابد، بنابرین اطلاعات مربوط به ضربان قلب در ورزش باید همیشه در رابطه با میزان حداکثر ضربان قلب باشد.کار این نمایشگر ثبت تعداد نبض شماست، می توانید آنرا همراه با وسایل دیگر برای برنامه ورزشی خود بکار ببرید و ضربان نبض خود را مشاهده نمایید.
به خواندن ادامه دادن
برچسب ها:
2905 Hits
0 نظرات

صفحه اول . درباره ما . ارتباط با ما . تبلیغات

© 1394 -  تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای “بهینه سازان وب ایران” محفوظ است .

طراحی سایت : ترانگل